Žijte. Podnikejte. Bavte se.

 
Staňte se součástí místa unikátního a zcela výjimečného projektu. Polyfunkční objekt Allrisk MERIDIEM nabízí 121 nových bytů. K tomu si přičtěte nebytové prostory ke komerčnímu využití a máte dokonalou kombinaci pro život třetího tisíciletí v Brně. Váš život!

 
Dopravní infrastruktura

Dopravní infrastruktura

Komplex Allrisk MERIDIEM se nachází nedaleko nově vzniklé odhlučněné zastávky MHD, napojení na městský okruh i nájezdu na dálnici D1 a D2.

V nové jižní čtvrti Trnitá vznikne moderní bulvár, který propojí novou zástavbu přes vlakový a autobusový terminál s historickým centrem města. Tato třída počítá s kombinací všech druhů dopravy, s důrazem na pěší a cyklisty. Bezpečný a plynulý provoz zde zaručí dva jízdní pruhy pro automobily v každém směru a tramvajový pás ve středové linii. 

Vlakové nádraží se po své rekonstrukci stane součástí celoevropské železniční sítě, tím vznikne důležitý dopravní terminál s přidruženými parkovacími místy, stanovištěm taxi služby a úschovnou kol. Díky plánovaným rychlovlakům se Brno stane strategickým místem pro moderní cestování.  
Občanská vybavenost

Občanská vybavenost

Ať už se rozhodnete do Allrisk MERIDIEM investovat z důvodu podnikání anebo si zde najdete s rodinou svůj nový domov, tento nový koncept moderního žití vám z hlediska občanské vybavenosti zajistí veškerý komfort.
K dispozici vám budou nedaleké mateřské školky, školy, pošty, restaurace, obchody různého zaměření a nedaleko se nachází velké obchodní centrum.

Realizace nového brněnského hlavního nádraží s sebou přinese i kompletní řešení jeho okolí v podobě maloobchodů, hotelů, kanceláří i dalšího bydlení. Součástí velkých plánů je i vznik bulváru s bezpečným provozem, zelení a dalšími místy občanské vybavenosti a kulturního vyžití.

Relax a zábava

Relax a zábava

Kromě nové výstavby se plánuje i záchrana původního kamenného viaduktu, který je napojen přímo na budovu Malé Ameriky a stane se stezkou pro pěší a cyklisty ve stylu newyorské High Line. Svojí polohou je lokalita Allrisk MERIDIEM docházkové vzdálenosti historického centra města Brna i rekreačního a relaxačního vyžití v podobě parků, koupání v biotopu a sportovních hřišť pro děti i dospělé.

Pro aktivní odpočinek je zde bezpečná cyklostezka, která začíná u Brněnské přehrady a vede podél řeky Svratky až k obchodnímu centru Olympia v Modřicích. Díky mírnému terénu si na své přijdou i milovníci in-line bruslení.

Velké změny čekají také přilehlé břehy Svratky a Svitavy. Díky revitalizaci a plánovaným terénním úpravám se obyvatelé dostanou blíže k vodě, kde vznikne spousta nového prostoru plného zeleně pro trávení volného času.   

O nové čtvrti Trnitá

Území jižně od historického centra Brna se již brzy začne měnit v moderní městskou čtvrť, která nabídne domov deseti až patnácti tisícům obyvatel. Její vstupní branou se stane nové hlavní nádraží, které vznikne podle vítězného návrhu mezinárodní soutěže. Páteří Trnité se stane bulvár, který svým uspořádáním přinese do veřejného prostoru široké chodníky, množství zeleně a plynulou dopravu. Díky zjednodušení sítě stávajících kolejí hlavního nádraží vznikne prostor pro více přírody i větší výstavbu bydlení. Součástí komplexního řešení přilehlých prostor je uzel veřejné dopravy včetně odstavných parkovišť, stanoviště taxi služby a úschovny kol.  Oživením také projdou hlavní brněnské vodní toky - Svratka a Svitava. V rámci revitalizace dojde k celkovému snížení břehů, čímž vznikne prostor, který svým návštěvníkům nabídne přístup k vodě a místa pro volnočasové aktivity v podobě zeleně, cyklo i pěších stezek. (Zdroj: Kancelář architekta města Brna)

 
Autoři: Společnost „SVRATKA, AQUATIS – ŠINDLAR – A PLUS"
Autoři: Benthem Crouwel Architects
Autoři: Benthem Crouwel Architects

Život třetího tisíciletí v Brně

I ve velkém městě se dá zkombinovat pracovní nasazení s klidným rodinným životem a volnočasovými aktivitami. Projekt Allrisk MERIDIEM je toho důkazem.
Místo pro vaše podnikání

Místo pro vaše podnikání

Kombinace výborné dopravní dostupnosti na městský okruh, blízkého napojení na dálnici D1 a D2 i spojení městskou hromadnou dopravou a to vše prakticky v centru města vybízí k volbě dokonalého místa pro vaše podnikání.
Život v oblacích

Život v oblacích

Bydlet ve velkém městě s možností využití veškerého dostupného komfortu a zároveň se mít večer kam vrátit a nerušeně si užívat klidu a pohodlí domova. To je tou pravou definicí nového polyfunkčního objektu Allrisk MERIDIEM.