Oživení rezidenčního trhu v roce 2024

4. 3. 2024
V roce 2024 se český rezidenční trh nachází na prahu významného oživení. Po dvou letech plných výzev se zdá, že souhra pozitivních faktorů – od poklesu inflace přes snížení úrokových sazeb hypoték až po překonání energetické krize – vytváří optimální podmínky pro růst trhu s bydlením. Tento trend je podpořen očekáváním, že regulace na hypoteční klienty se uvolní, což spolu s odeznívajícími obavami z investic do nemovitostí naznačuje možný vzestup poptávky již koncem prvního čtvrtletí.
Oživení rezidenčního trhu v roce 2024

Vývoj na trhu novostaveb ukazuje, že s rostoucí poptávkou může dojít k rychlému omezení marketingových pobídek ze strany developerů, což by mohlo vést k mírnému nárůstu cen. Paralelně lze očekávat, že ceny starších bytů budou reflektovat dynamiku cen novostaveb, což naznačuje mírný růst cen i v tomto segmentu.

Přestože rok začíná spíše stagnací cen s mírným růstem, konec roku by mohl přinést překvapivý výraznější růst cen. Tento scénář připomíná období po roce 2010, kdy po zmrzlém trhu následoval rychlý růst ceny nemovitostí, což bylo dáno kombinací zvýšené poptávky a nedostatku nových projektů.

Situace v roce 2024 tak připomíná období, které historicky představovalo výhodnou dobu pro nákup nemovitostí – s relativně sníženými cenami a širší nabídkou. Tento rok je tedy ideální pro ty, kteří uvažují o investici do nemovitosti. 
Využijte skvělé příležitosti k nákupu bytu v nově vznikajícím projektu Allrisk MERIDIEM. Nabídka zde


Zdroj: https://hypox.cz/blog/novinky/ceny-nemovitosti-2023#prognoza

Starší článek
Následující článek